Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

LUSOWSKIE SPOTKANIA MUZYCZNE

lusowskie„Lusowskie Spotkania Muzyczne” odbywają się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 13.00

Cimage001ykl „Lusowskie Poranki Muzyczne”, realizowany pod opieką Gminnego Ośrodka Kultury „Sezam”  w Tarnowie Podgórnym, w swoim zamyśle stanowić miał propozycję dla odbiorców kultury o nieco bardziej wysublimowanych gustach muzycznych i dowodzić, że muzyka przyjemna i wartościowa niekoniecznie musi być lekka i łatwa.

Naturalnym miejscem realizacji tej idei stał się kościół parafialny w Lusowie. Przede wszystkim dlatego, że jako jedyna świątynia w gminie Tarnowo Podgórne dysponuje tradycyjnymi piszczałkowymi a nie elektrycznymi organami. Jest to instrument na tyle rozbudowany, że pozwala nie tylko na akompaniowanie śpiewom liturgicznym, ale także, w pewnym zakresie, na realizację klasycznej literatury organowej. Powód drugi to wnętrze świątyni – piękne, wystarczająco obszerne i akustyczne, by pełnić także rolę sali koncertowej. Powód trzeci jest bodaj najważniejszy – to otwartość i przyjazne usposobienie jej ówczesnego gospodarza, ks. kan. Ignacego Karge, otwartego a priori na wszelkie, nawet te dość odległe od chorału gregoriańskiego muzyczne propozycje.

„Lusowskie Spotkania Muzyczne” szczycą się licznym i ciągle powiększającym się gronem słuchaczy, a zasięg imprezy dawno już przekroczył granice gminy Tarnowo Podgórne, będąc interesującą ofertą także dla poznańskich melomanów.

KONCERTY W ROKU 2016

3.07 – Amici Canti

7.08 – Trio Taklamakan, Joanna Marciniak

4.09 – Ensemble Toccante, Anna Burzyńska

2.10 – Reqiuem d-moll Mozarta KV 626 dyr. Łukasz Łodygowski