Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

PARAFIALNY ZESPÓŁ „CARITAS”

logo_caritas„Włącz się w społeczną pomoc bliźnim.
Otwórz się ku ubogim i chorym.
Użyczaj ze swego”
(Stefan kard. Wyszyński)

 Parafialny Zespół Caritas istnieje w naszej parafii od  2013 roku. Nasze działania mają na celu pomoc rodzinom w trudnej sytuacji życiowej .

Dzięki ofiarności parafian udało się zorganizować wiele potrzebnych przedsięwzięć. Zaczęliśmy od przygotowania paczek żywnościowych na Święta Bożego Narodzenia. Parafianie wspomogli nas kupując świece Caritas, wrzucając ofiarę do wystawionej skarbony, podzielili się produktami spożywczymi w sklepach na terenie parafii, dostarczyli paczki do rodzin. Akcję powtórzyliśmy na Święta Wielkanocne.

Wielu rodziców i dzieci bawiło się na „Mini-festynie” z okazji Dnia Dziecka, w czasie którego parafianie zaangażowali się w przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Parafialny Zespół włączył się również w akcje organizowane przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej w akcję: „Wakacje z Panem Bogiem”, (dziesięcioro dzieci wypoczywało w Kołobrzeg i Gębicach); „Tornister Pełen Uśmiechu” (dzięki pomocy parafian wyposażyliśmy 25 tornistrów). Zorganizowaliśmy również pokaz filmu „Cristiada” oraz „Fantówkę” podczas tegorocznych dożynek, a pozyskane środki przeznaczyliśmy na pomoc doraźną dla parafian.

W tym roku planujemy jeszcze akcję przygotowywania paczek dla dzieci z okazji Dnia Świętego Mikołaja – „Mikołajkowe Serduszka” oraz przygotowanie paczek żywnościowych na Boże Narodzenie.

Te kilka miesięcy działalności Parafialnego Zespołu Caritas sprawiły, że widzimy sens naszej pracy. Najbardziej pozostaje w pamięci uśmiech dzieci oraz uznanie podopiecznych. Zapraszamy więc chętnych do wspólnego działania w Zespole Caritasu. Czekamy na Waszą pomoc i pomysły.

Wszystkich zainteresowanych działaniem i potrzebujących prosimy o kontakt telefoniczny z księdzem proboszczem lub osobisty w pierwszy wtorek miesiąca po wieczornej Mszy św. w Domu Parafialnym podczas spotkań członków Zespołu Caritas.

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wszelkie dobro i ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY     

Parafialny Zespół Caritas

NASZE AKCJE

SZUKAJ
KALENDARZ
  • W Watykanie po 500 latach odkryto dwa nieznane malowidła Rafaela
  • Włoscy kardynałowie krytyczni wobec ustawy o testamencie życia
  • Bp Zdzisław Fortuniak: każde pokolenie trzeba na nowo ewangelizować
  • W Bundestagu nigdy jeszcze nie było tak mało chrześcijan. Tylko połowa posłów należy do któregoś z Kościołów
  • Prymas Polski do harcerzy: jesteśmy wezwani, aby w naszym życiu zaświadczyć o światłości
KONTAKT

Parafia pw. św. Jadwigi
i św. Jakuba Apostoła

ul. Poznańska 2
62-080 Lusowo
tel.: (61) 814 65 67
E-mail: proboszcz@lusowo.pl