Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

 OGŁOSZENIA – 23 października 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngDziś Niedziela Misyjna. Ofiarami do puszek wspieramy misjonarzy oraz misję w Santiago de Chile.
 2. Biuro parafialne w tym tygodniu jest nieczynne.
 3. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku pół godz. przed wieczorną Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30, w niedzielę o godz. 10:05.
 4. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 17:00.
 5. Dzieci z Ogniska Misyjnego włączyły naszą parafię w akcję „Kup pan szczotkę”. Dziś jeszcze możemy podarować szczoteczki i pastę do zębów, które zostaną wysłane do Afryki.
 6. W Kinie Duchowym, we wtorek o godz. 19:30, zobaczymy film „Bóg w Krakowie”. Continue reading

KINO DUCHOWE – BÓG W KRAKOWIE

We wtorek, 25 października, o godz. 19.30 zapraszamy do Kina Duchowego na film „Bóg w Krakowie”.

Młody polityk, który otrzymuje korupcyjną propozycję; dziewczyna szukająca miłości; stojąca na rozdrożu prawniczka specjalizująca się w sprawach rozwodowych; drobny złodziej pragnący ukraść relikwiarz z Krwią Pańską; małżeństwo niemogące doczekać się potomstwa; wreszcie kobieta po przejściach i mężczyzna niepotrafiący wyzwolić się ze szponów hazardu. Co ich łączy?

Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie.

PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA

bierzmowanieSpotkania dla kandydatów do bierzmowanie:

Klasa II gimnazjum – poniedziałki

 • 17 października, godz. 17.30.
 • 7 listopada, godz.17.00
 • 14 listopada, godz. 17.00
 • 20 listopada, Msza młodych (niedziela, godz. 18.00)
 • 5 grudnia, godz. 17.00

Klasa III gimnazjum – czwartki

 • 20 października, godz. 17.30.
 • 3 listopada, godz.17.00
 • 17 listopada, godz. 17.00
 • 20 listopada, Msza młodych (niedziela, godz. 18.00)
 • 8 grudnia, godz. 17.00

 

Cafe Mama

cafe-mama02Zapraszamy na spotkania dla mam, które odbywają się w czwartki od godz. 10:00 do 12:00 w ramach nieformalnej klubokawiarni CafeMama.

To czas, w którym chcemy zwyczajnie porozmawiać przy kawie, wymienić się doświadczeniami, pomysłami na rozwiązywanie bieżących spraw i zainspirować.

Informacje: Facebook.com/CafeMamaLusowo

OGŁOSZENIA – 16 października 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngMsza naszego Duszpasterstwa Młodych „Dobry Kierunek” dziś o godz. 18.00, a potem spotkanie w domu parafialnym z naszym dzisiejszym kaznodzieją ks. Łukaszem Kędzierskim, którego pasją są motory.
 2. Nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku pół godz. przed wieczorną Mszą św. W sobotę po Mszy św. o godz. 8:30, w niedzielę o godz. 10:05.
 3. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek i czwartek o godz. 17:00.
 4. Dzieci z Koła misyjnego zapraszają do wzięcia udziału w akcji „Kup pan szczotkę”. Do przyszłej niedzieli – z okazji Tygodnia Misyjnego – będziemy zbierali szczoteczki i pastę do zębów, które zostaną wysłane do Afryki.
 5. Panie, które oczekują na narodzenie dziecka oraz mamy z niemowlakami spotykają się w czwartki w godz. 10.00-12.00. Zapraszamy. Continue reading