Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

OGŁOSZENIA – 20 sierpnia 2017 r.

 1.  Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II we wtorek o godz. 18.00. Intencje możemy napisać i złożyć w Kaplicy Patronów.
 2. W środę od godz. 19.00 adoracja i okazja do spowiedzi, o godz. 20.00 Msza św.
 3. W sobotę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. ku czci Najświętszej Maryi Panny z Jasnej Góry o godz. 10.30. Zapraszamy do zawierzenia naszej parafii i naszych rodzin Matce Bożej.
 4. W przyszłą niedzielę tradycyjne Dożynki Gminne „u księdza za płotem”. Msza św. dożynkowa z udziałem delegacji z całej gminy o godz. 10.30. Po Mszy św. korowód i obrzęd dożynkowy, a następnie Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych. Continue reading

TGD – koncert w Lusowie

W tym roku weekend bluesowo-folkowy (26-27 sierpnia – Dożynki „u księdza za płotem”), który zapowiada się atrakcyjnie, zakończy wyjątkowy koncert. W niedzielę o godzinie 19 na placu przy kościele w Lusowie wystąpi znakomity Chór TGD (Trzecia Godzina Dnia). 

Jego twórczość zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, soliści oraz zespół instrumentalny. Repertuar opiera się na kompozycjach dyrygenta – Piotra Nazaruka. Continue reading

 OGŁOSZENIA – 13 sierpnia 2017 r.

 1. We wtorek, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Zbierać będziemy także ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 2. Cotygodniowa środowa adoracja z okazją do spowiedzi także podczas wakacji od g. 19.00, o g. 20.00 Msza św.
 3. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w piątek, 18 sierpnia, o g. 19.30. Continue reading

OGŁOSZENIA – 6 sierpnia 2017 r.

 1. Dziś o g. 13.00 Lusowskie Spotkania Muzyczne. Wystąpi kwartet Jarka Kostki z projektem muzycznym „Jazz contra Bach”.
 2. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bez zmian. W sprawach biurowych i innych prosimy się w tym tygodniu zwracać do ks. Ignacego. Telefon 61 8146567 w. 3.
 3. Cotygodniowa środowa adoracja z okazją do spowiedzi także podczas wakacji od g. 19.00, o g. 20.00 Msza św.
 4. Wyjazd pielgrzymki do Warszawy w sobotę, 19 sierpnia, o g. 5.00. Program poniżej.
 5. Są wolne intencje mszalne w dni powszednie. Można je zamawiać w zakrystii.
 6. Ofiary zebrane w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz związany z remontem dachu. Serdecznie też dziękujemy za ofiary i darowizny każdego tygodnia przekazywane na ten cel. „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom!
 7. Polecamy „Przewodnik Katolicki”.

PIELGRZYMKA DO WARSZAWY, 19 sierpnia

5.00 – wyjazd sprzed kościoła, przystanek w Sadach (ul. Za Motelem)
11.00 – Msza św. w kościele św. Stanisława Kostki – Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki
12.00 – Muzeum bł. ks. Jerzego – zwiedzanie z przewodnikiem
13.30 – Krakowskie Przedmieście – czas wolny na spacer i posiłek
15.30 – zwiedzanie Centrum Opatrzności Bożej z przewodnikiem

OGŁOSZENIA – 30 lipca 2017 r.

 1. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne bez zmian. W sprawach biurowych i innych prosimy się zwracać do ks. Daniela (dzwonek przy biurze parafialnym, telefon 695 976 783).
 2. Cotygodniowa środowa adoracja z okazją do spowiedzi także podczas wakacji od g. 19.00, o g. 20.00 Msza św.
 3. W pierwszy piątek miesiąca adoracja i okazja do spowiedzi świętej w g. 16.00 – 18.00.
 4. W sierpniu nie ma pierwszopiątkowych odwiedzin chorych.
 5. W przyszłą niedzielę Lusowskie Spotkania Muzyczne. Wystąpi kwartet Jarka Kostki z projektem muzycznym „Jazz contra Bach”.
 6. Są wolne intencje mszalne na sierpień, zwłaszcza na pierwsze dwa tygodnie w dni powszednie. Można je zamawiać w zakrystii.
 7. Serdecznie dziękujemy za ofiary i darowizny na remont dachu. Podziękowania dla naszych Parafianek, które upiekły, zapakowały i rozprowadzały muszle Jakubowe. Zebrano 2024 zł. Wszystkim ofiarodawcom „Bóg zapłać”!