Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

OGŁOSZENIA – 21 maja 2017 r.

  1. Nabożeństwa majowe w poniedziałek, wtorek i piątki o g. 17.40; w czwartek wyjątkowo po Mszy św. w środę o g. 19.40, w sobotę po Mszy o 8.30, a w niedzielę po 10.30.
  2. Msza św. w intencji próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w poniedziałek o g. 18.00. Intencje możemy napisać i złożyć do skarbony w Kaplicy Patronów.
  3. W niedzielę zapraszamy dzieci i rodziców na doroczny Festyn Rodzinny Caritas z okazji Dnia Dziecka. W programie wspólne zabawy przy muzyce, konkursy zręcznościowe, piosenki i wiedzy o Fatimie oraz słodki podwieczorek. Zapraszamy od g. 15.00. Continue reading

Jaś Mela w naszej parafii

25 maja, w czwartek, zapraszamy na spotkania z Jaśkiem Melą, podróżnikiem i działaczem społecznym, najmłodszym zdobywcą dwóch biegunów w ciągu jednego roku, pierwszym niepełnosprawnym, który dokonał takiego wyczynu.


W czwartek popołudniu o godz. 16.30, Jaś Mela spotka się młodzieżą. Zapraszamy przede wszystkim młodzież gimnazjalną, szkół średnich oraz studentów na spotkanie, które pokaże, jak wiele można w życiu dokonać, pokonując własne ograniczenia.

O godz. 19.30 na spotkanie z podróżnikiem (także w kościele), zaprasza grupa 4MEN, czyli duszpasterstwo mężczyzn lusowskiej parafii. W ramach comiesięcznych spotkań, których motyw przewodni brzmi „Oblicza męskości”, odbędzie się spotkanie mężczyzn pod hasłem „Mężczyzna wojownik”. Continue reading

OGŁOSZENIA – 14 maja 2017 r.

  1. Nabożeństwa majowe w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o g. 17.40; w środy o g. 19.40 na zakończenie adoracji, w soboty w łączności z Mszą o 8.30, w niedzielę po Mszy św. o g. 10.30.
  2. Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem przygotowania uroczystości Pierwszej Komunii Świętej. 85 dzieci przystąpi do Komunii w dwóch grupach: w sobotę o g. 12.00 i w niedzielę o g. 12.00. Na tych Msza św. miejsca będą rezerwowane dla rodzin dzieci. Okazja do spowiedzi dla rodziców i bliskich od poniedziałku do czwartku godzinę przed wieczorną Mszą św. W piątek o g. 17.00 spowiedź dzieci z gr. I, w sobotę o g. 9.00 z gr. II. Szczegóły w informatorze. Continue reading

PIELGRZYMKA NA ZIEMIĘ LUBELSKĄ

SANDOMIERZ · KAZIMIERZ DOLNY · WĄWOLNICA · LUBLIN · ZAMOŚĆ · CHEŁM

DZIEŃ 1   

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lusowa w godzinach porannych. Przejazd do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonego na nadwiślańskiej skarpie. Doskonale został tu zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Przejście na starówkę przez Bramę Opatowską, w pobliżu której znajdują się kościoły: pw. Św. Ducha, św. Michała i św. Józefa. Nawiedzimy gotycką bazylikę archikatedralną ze wspaniale zachowaną polichromią w stylu bizantyjsko-ruskim z I poł. XV w. oraz późnobarokową dzwonnicą. Czas przeznaczony na indywidualną modlitwę. Ponadto zobaczymy XIV–wieczny Zamek Kazimierzowski, dawną siedzibę królów i książąt polskich, najstarszy i najcenniejszy zespół klasztorny dominikanów z kościołem św. Jakuba z XIII w., bramę Opatowską, dom Długosza, zabytkowy spichlerz oraz Collegium Gostomianum – jedną z najstarszych szkół średnich w kraju. Kolejno w pobliżu rynku pod zespołem staromiejskich kamieniczek przejdziemy podziemną trasą turystyczną, prowadzącą połączonym korytarzem piwnic kupieckich. Przejazd na obiadokolację i nocleg. Continue reading

OGŁOSZENIA – 7 maja 2017 r.

  1. Dziś akcja honorowego krwiodawstwa organizowana pod opieką duszpasterstwa mężczyzn. Przy kościele od godz. 9.00 jest autobus, w którym będzie można oddawać krew. Prosimy zabrać dowód osobisty. Dobrze jest być po lekkim posiłku.
  2. Dziś rozpoczynamy też kolejny sezon „Lusowskich Spotkań Muzycznych”. O g. 13.00 usłyszymy Celinę Kotz, jedną z najlepszych polskich skrzypaczek młodego pokolenia, a na akordeonie zagra Łukasz Brzezina.
  3. Nabożeństwa majowe w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o godz. 17.40; w środy o godz. 19.40 na zakończenie adoracji. W niedzielę Litanię do Matki Bożej odmówimy po Mszy św. o godz. 10.30.
  4. W przyszłą sobotę z okazji parafialnego Dzień Chorego. O godz. 8.30 Msza św. z udzieleniem sakramentu chorych, a następnie spotkanie w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy chorych i starszych Parafian, a rodziny prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła.
  5. W sobotę przypada 100. rocznica objawień fatimskich. Z tej okazji zapraszamy wieczorem na nabożeństwo Maryjne z procesją fatimską, które rozpocznie się o godz. 20.30. Zabierzmy świece, które zapalimy w czasie procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Continue reading