Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

OGŁOSZENIA  – 26 lutego 2017 r.

 1. W Środę Popielcową rozpoczynamy w tym tygodniu Wielki Post. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 9.00, 18.00 i 20.00. Od godz. 19.00 do 20.00, jak zawsze adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.
 2. W Środę Popielcową wiernych od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły: jeden posiłek do syta i dwa skromne posiłki. Przypominamy, że wszyscy wierni, którzy ukończyli 14 lat są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową. Przez cały okres Wielkiego Postu katolicy powstrzymują się też od udziału w zabawach.
 3. Droga Krzyżowa w Wielkim Poście będzie w piątki o godz. 17.30. Przedtem, o godz. 17.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14.00, a po ich zakończeniu Msza św. Kazanie pasyjne wygłosi ks. Marcin Jałoszyński, wikariusz z Kiekrza. Continue reading

Kino4MEN – film „Milczenie”

Męskie wyjście do kina na film „Milczenie” w czwartek (2 III 2017 r.). 

Wyjazd z probostwa o godz. 19.15. Zapisy do środy godz. 12.00 pod adresem: Lusowo4men@gmail.com. Ewentualnie SMS pod numer kom. 509 107 625 z informacją: BILET FILM MILCZENIE, SZT. …, IMIĘ I NAZWISKO

„Milczenie” Martina Scorsese nie jest antychrześcijańskim manifestem, choć uznaję go za kontrowersyjny i niejednoznaczny obraz. Jego zaletą jest to, że wciąga w historię, buduje napięcie, wprowadza w jakiś rodzaj ciszy, zamyka usta i niepotrzebne wewnętrzne dyskusje. Więcej >>>

Artykuł: Czego katolicy mogą się nauczyć z filmu „Milczenie”

PIELGRZYMKA NA ZIEMIĘ LUBELSKĄ

SANDOMIERZ · KAZIMIERZ DOLNY · WĄWOLNICA · LUBLIN · ZAMOŚĆ · CHEŁM

DZIEŃ 1   

Zbiórka uczestników i wyjazd z Lusowa w godzinach porannych. Przejazd do Sandomierza – jednego z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonego na nadwiślańskiej skarpie. Doskonale został tu zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Przejście na starówkę przez Bramę Opatowską, w pobliżu której znajdują się kościoły: pw. Św. Ducha, św. Michała i św. Józefa. Nawiedzimy gotycką bazylikę archikatedralną ze wspaniale zachowaną polichromią w stylu bizantyjsko-ruskim z I poł. XV w. oraz późnobarokową dzwonnicą. Czas przeznaczony na indywidualną modlitwę. Ponadto zobaczymy XIV–wieczny Zamek Kazimierzowski, dawną siedzibę królów i książąt polskich, najstarszy i najcenniejszy zespół klasztorny dominikanów z kościołem św. Jakuba z XIII w., bramę Opatowską, dom Długosza, zabytkowy spichlerz oraz Collegium Gostomianum – jedną z najstarszych szkół średnich w kraju. Kolejno w pobliżu rynku pod zespołem staromiejskich kamieniczek przejdziemy podziemną trasą turystyczną, prowadzącą połączonym korytarzem piwnic kupieckich. Przejazd na obiadokolację i nocleg. Continue reading

 OGŁOSZENIA – 19 lutego 2017 r.

 1. Msza św. młodych i spotkania Duszpasterstwa Młodych „Dobry Kierunek” w dziś o g. 18.00. Spotkanie nt. zarządzania czasem. Zapraszamy szczególne maturzystów, studentów i młodzież pracującą.
 2. Msza w int. próśb i podziękowań za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w środę o godz. 20.00. Intencje możemy napisać i złożyć w Kaplicy Patronów.
 3. Spotkania w tym tygodniu:
  • Szkoła Życia Duchowego w poniedziałek o godz. 19.30 – tym razem spotkanie z ks. Kazimierzem Grabowskim ze Zgromadzenia Werbistów nt. słuchania Słowa Bożego.
  • Kandydaci do bierzmowania z kl. II w poniedziałek o godz. 17.00.
  • Kandydaci do bierzmowania z kl. III w czwartek o godz. 17.00. Continue reading