Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

OGŁOSZENIA – 28 sierpnia 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngMsza św. na rozpoczęcie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Lusowie będzie w czwartek o godz. 9.00. Od godz. 8.30 okazja do spowiedzi św.
 2. Adoracja i okazja do spowiedzi św. w każdą środę od godz. 19.00 do 20.00, w pierwszy piątek miesiąca od godz. 16.00 do 17.50. W pozostałe dni spowiadamy pół godziny przed wieczorną Mszą św.
 3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 8.00.
 4. Po wakacyjnej przerwie powraca Msza św. z Nowenną do Matki Bożej w sobotę o godz. 8.30. Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa o powołania w każdy piątek o godz. 17.40.
 5. W ramach Lusowskich Spotkań Muzycznych w przyszłą niedzielę usłyszymy koncert „Händel i jego rywale – pojedynek na dwie kantaty i kwartet” w wykonaniu Anny Budzyńskiej z zespołem Ensemble Toccante. Koncert o godz. 13.00.
 6. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii.
 7. Kontynuujemy zapisy na przygotowanie do Pierwszej Komunii św. W poniedziałek zapraszam dzieci z kl. IIIb – o godz. 18.45 dziewczynki, o godz. 19.20 chłopców; we wtorek z kl. IIIc – o godz. 18.45 dziewczynki, o godz. 19.20 chłopców. Dzieci z innych klas będę zapisywał w środę od godz. 18.00 di 18.30 i w piątek od 19.00 do 19.30. Przypominam, że dzieci przychodzą na zapisy wraz z rodzicami.
 8. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś m.in. nieznane oblicze wojny – dlaczego w opowieściach o II wojnie światowej nie możemy pomijać ofiar cywilnych.

Zapraszamy do galerii: Zawierzenie parafii NMP

Lusowskie Spotkania Muzyczne – 4.09.2016

lusowskie„Händel i jego rywale – pojedynek na dwie kantaty i kwartet” to tytuł koncertu, który w cyklu Lusowskie Spotkania Muzyczne wykonają 4 września Anna Budzyńska z zespołem Ensemble Toccante.

Grupa jest nowym zjawiskiem na polskiej scenie muzycznej, powstała wiosną 2016 roku. Jest wynikiem spotkania i przyjaźni pięciu pasjonatek muzyki dawnej, z których każda ma już doświadczenie i spore osiągnięcia. Instrumentalistki grają na kopiach instrumentów barokowych, które wymagają umiejętności technicznych i szerokiej wiedzy muzycznej. Sekcję basso continuo tworzą klawesynistka Dagmara Tyrcha i wiolonczelistka Martyna Jankowska. Ponadto w zespole występują dwa instrumenty solowe – skrzypce na których gra Katarzyna Kmieciak i flet traverso, którego mistrzynią jest Olga Musiał-Kurzawska. Spośród wielu istniejących grup Ensemble Toccante wyróżnia się tym, że w jego skład wchodzi wokalistka – sopranistka Anna Budzyńska. Ta wszechstronna i obiecująca śpiewaczka operowa młodego pokolenia specjalizuje się w wykonawstwie muzyki barokowej, mozartowskiej i współczesnej oraz szeroko pojętej kameralistyce. Jest solistką Teatru Muzycznego w Poznaniu, współzałożycielką cantus priomus zespołu solistów Artis Sonus, prezesem Fundacji Świat Możliwości i doktorantką na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Podczas studiów prawniczych była solistką Chóru Uniwersyteckiego UAM pod dyrekcją Jacka Sykulskiego, z którym dała blisko 400 koncertów na całym świecie. Jako solistka występowała także z Poznańskim Chórem Chłopięcym. Continue reading

OGŁOSZENIA – 21 sierpnia 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngMsza św. w intencji próśb podziękowań przedstawianych za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w poniedziałek o godz. 18.00. Intencje składamy w Kaplicy Patronów.
 2. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Uroczyste Msze św. będą o godz. 10.30 i 18.00. Tego dnia, w ramach trwających obchodów Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski, we wszystkich parafiach w naszej Ojczyźnie dokonamy jubileuszowego aktu zawierzenie parafii Matce Bożej. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Adoracja i okazja do spowiedzi św. także w czasie wakacji w każdą środę od godz. 19.00, o godz. 20.00 Msza św.
 4. Intencje Mszy św. można zamawiać w zakrystii.
 5. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”. Dziś wywiad z Mary Wagner, wielokrotnie skazywaną na karę więzienia za obronę życia oraz rozmowa o pomocy uchodźcom na Bliskim Wschodzie z szefem Caritas w Libanie.

OGŁOSZENIA – 14 sierpnia 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngJutro, 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę. Na wszystkich Mszach św. święcenie ziół i kwiatów. Zbierać będziemy także ofiary do puszek na dzieła prowadzone przez Caritas Archidiecezji Poznańskiej.
 2. Tradycyjne Dożynki Gminne „u księdza za płotem” będą w przyszłą niedzielę, 21 sierpnia na Mszy św. o godz. 10.30. Po Mszy św. korowód dożynkowy przygotowany przez Zespół Pieśni i Tańca Lusowiacy, a od godz. 13.00 kolejny Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych.
 3. Do 16 sierpnia we wszelkich sprawach można się zwracać do ks. Daniela (dzwonek przy drzwiach biura parafialnego, tel. 61 814 65 67  w. 2).
 4. Adoracja i okazja do spowiedzi św. także w czasie wakacji w każdą środę od godz. 19.00, o godz. 20.00 Msza św.
 5. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”.

OGŁOSZENIA – 7 sierpnia 2016 r.

cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngDo 16 sierpnia we wszelkich sprawach można się zwracać do ks. Daniela (dzwonek przy drzwiach biura parafialnego, tel. 61 814 65 67  w. 2).

 1. Dziś w ramach Lusowskich Spotkań Muzycznych wystąpią Trio Taklamakan oraz Joanna Marciniak przy organach. Usłyszymy muzykę klezmerską oraz utwory Bacha. Koncert o godz. 13.00.
 2. Adoracja i okazja do spowiedzi św. także w czasie wakacji w każdą środę od godz. 19.00, o godz. 20.00 Msza św.
 3. Intencje mszalne można zamawiać w zakrystii. Na rok przyszły w biurze parafialnym.
 4. Zachęcamy do czytania „Przewodnika Katolickiego”.
duszpasterstwo_1 biuro_pariafilane_1 sakramenty_1 LITURGIA_1

Poznali_go-2

 

joaquim-adriana-banner-m

NOWI PARAFIANIE

Jesteś nowym parafianinem?
Załóż kartotekę parafialną:
wypełnij formularz

Rok_Milosierdzia_logo2

SZUKAJ

KALENDARZ

KONTAKT

Parafia pw. św. Jadwigi
i św. Jakuba Apostoła

ul. Poznańska 2
62-080 Lusowo
tel.: (61) 814 65 67
E-mail: proboszcz@lusowo.pl