Parafia Rzymskokatolicka
pw. św. Jadwigi i św. Jakuba Ap. w Lusowie

Archidiecezja Poznańska 

OGŁOSZENIA – 26 czerwca 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngW odpowiedzi na apel Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia i słowo naszego Ks. Arcybiskupa, w przyszłym tygodniu będziemy zbierali podpisy pod „Apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa”. Wystarczy podać imię i nazwisko, adres i złożyć podpis. Pamiętając o Bożym przykazaniu „Nie zabijaj” wesprzyjmy ten apel.
 2. Pielgrzymka do sanktuariów Mazur i Podlasia w poniedziałek, 27 czerwca, rozpocznie się jutro Mszą św. o godz. 6.15, potem pakowanie bagaży i o godz. 7.00 wyjazd autokaru sprzed kościoła.
 3. Planujemy na wrzesień pielgrzymkę starszej młodzieży (18-35 lat) do Rzymu. Zainteresowanych zapraszam na spotkanie informacyjne po Mszy św. o g. 10.30.
 4. W lipcu i sierpniu nie będzie Mszy św. w sobotę o godz. 8.30.
 5. W środę przypada uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła, patronów katedry poznańskiej. W katedrze Msza św. odpustowa o godz. 10.00. W naszym kościele będziemy się w tym dniu modlili w intencji Kościoła i Ojca Świętego podczas Mszy św. o godz. 20.00. Adoracja od godz. 19.00. Tego dnia ofiary są przeznaczone na Świętopietrze, czyli dzieła prowadzone przez Stolicę Apostolską. Continue reading

W STRONĘ 100-LECIA POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA

LUS PAR 026 ks prob Ignacy Serdecki 1910 do 192824 czerwca, w najbliższy piątek, przypada rocznica poświęcenia, czyli jak mówiono dawniej: konsekracji naszego kościoła parafialnego.

Poświęcenia dokonał w roku 1918 arcybiskup Edmund Dalbor, późniejszy kardynała i Prymas Polski. Już dziś sobie o tym przypominamy, ponieważ jest to najważniejsze wydarzenie związane z historią świątyni jako miejsca kultu, oddawania czci Panu Bogu. Jest to wspomnienie dnia, kiedy została ona Bogu poświęcona, przeznaczona, by w niej oddawać Mu chwałę.  Dla nas ta data jest też przypomnieniem, że już za dwa lata będziemy przeżywali 100-lecie poświęcenia kościoła w obecnym kształcie.

Jak zapewne wiemy, z dawnej świątyni, w której modlili się mieszkańcy naszej parafii pozostała tylko Kaplica Patronów, czyli prezbiterium poprzedniego kościoła. Nawa główna i nawa Matki Bożej zostały zbudowane w latach 1913-1916 i właśnie 24 czerwca 1918 roku poświęcone na służbę Bożą.

Rok 2018 będzie więc dla nas czasem ważnego jubileuszu i okazją, by dziękować Bogu za piękny dom Boży, który jest miejscem naszej modlitwy i centrum życia parafialnego.

Od dwóch lat przypominamy sobie z okazji rocznicy poświęcenia kościoła o wydarzeniach z jego historii. Tym razem kilka słów o budowniczym kościoła. Continue reading

OGŁOSZENIA – 19 czerwca 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.pngW minioną niedzielę dwóch panów z naszej wspólnoty, pan Wojciech Stolarski i pan Maciej Przyślewicz, zostało włączonych przez Ks. Arcybiskupa do grona nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Cieszymy się, że to grono się poszerzyło i życzymy im Bożej łaski w tej posłudze.
 2. Dziś ofiarami do puszek możemy wesprzeć KUL oraz szkoły katolickie.
 3. Ostatnia przed wakacjami Msza św. dla młodzieży gimnazjalnej, szkół średnich, studentów i młodzieży pracującej będzie dziś o godz. 18.00. Po Mszy św. zapraszamy młodzież na ognisko i piecznie kiełbasek.
 4. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornych; w niedzielę o godz. 10.15, w środy o godz. 19.40.
 5. Do Kina Duchowego zapraszamy na ostatni przedwakacyjny seans we wtorek o godz. 19.30. Zobaczymy film „Misja” z niezwykłą muzyką Ennio Morricone.
 6. Msza w intencji podziękowań i próśb za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będzie w środę o godz. 20.00. Intencje składamy do skarbony w Kaplicy Patronów.
 7. Msza św. na zakończenie roku szkolnego Szkoły Podstawowej w Lusowie w piątek o godz. 8.30.
 8. Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca naszej parafii oraz spotkanie przy kawie będzie w sobotę o 8.30. Continue reading

OGŁOSZENIA – 12 czerwca 2016 r.

 1. cropped-ikona_lusowo_mala_grafika.png„Bóg zapłać” za ofiary złożone przed tygodniem na seminarium duchowne. Zebraliśmy prawie 1900 zł.
 2. Serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowaniu festyny z okazji Dnia Dziecka. Wpierw Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację całego wydarzenia, wszystkim dzieciom, które występowały na scenie oraz osobom prowadzącym poszczególne grupy dzieci i organizującym zabawy. Podziękowanie również dla wszystkich sponsorów tego wydarzenia za słodycze, napoje, lody oraz paniom, które upiekły placki.
 3. Nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie na zakończenie Mszy św. wieczornych; w niedzielę o godz. 10.15, w środy o godz. 19.40.
 4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które za rok mają przyjąć Pierwszą Komunię Świętą będzie jutro, w poniedziałek, o godz. 19.30 w kościele. Informacje o zapisach dzieci z poszczególnych klas do Pierwszej Komunii Świętej w 2017 r. są w Informatorze duszpasterskim. Continue reading

Pierwsza Komunia 2017 – zapisy

Zakończyliśmy maj, miesiąc związany z Pierwszą Komunią i zaczynamy już myśleć o kolejnej grupie dzieci, która będzie się przygotowywała do spotkania z Jezusem obecnym w tajemnicy Eucharystii.

Serdecznie zapraszam rodziców dzieci, które w roku 2017 mają przystąpić do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie wprowadzające, które będzie miało miejsce w poniedziałek, 13 czerwca, o godz. 19.30 w kościele.

Pierwsza Komunia w przyszłym roku będzie w dwóch grupach:

 • I grupa – sobota, 20 maja 2017 r. – kl. A i D,
 • II grupa – niedziela, 21 maja, kl. B i C.

Uroczystość będzie miała miejsce podczas Mszy św. o godz. 12.00.

Po spotkaniu w dniu 13 czerwca rozpoczniemy zapisy dzieci. Proszę, by dziecko w miarę możliwości przyszło się zapisać wraz z obojgiem rodziców. Ucieszę się, gdy będzie także rodzeństwo, bym mógł spotkać rodzinę w komplecie. Continue reading

duszpasterstwo_1 biuro_pariafilane_1 sakramenty_1 LITURGIA_1

Poznali_go-2

 

joaquim-adriana-banner-m

NOWI PARAFIANIE

Jesteś nowym parafianinem?
Załóż kartotekę parafialną:
wypełnij formularz